Kelebek Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Başarıya Giden Yol..

Birçoğumuz için eğitim yıllarında başlayan başarmak arzusu, iş yaşamında da peşimizi bırakmaz. Gerek okul çağlarında, gerek iş yaşamında, gerekse hayatta başarılı olmak hepimizin öncelikli amacı.

Herkesin hayattan beklentisi farklı olabilir. Bulunduğu ortam, arkadaş çevresi veya kişiliği de…

Önemli olan tüm bu farklılıklar içinde kendimize ait bir dünya kurabilmek ve bu dünyada başarılı olabilmektir.

Başarı da şansın payına güvenmemek gerek. Şans herkes için vardır. Ama başarmak isteyenler kendi şanslarını kendileri yaratır.

Mahremiyet Eğitimi

Çocuklarınızı istismardan korumak için onlara vermeniz gereken eğitimdir. Benim başıma gelmez demeyin ! Çocuklarınıza anlayacakları dille ya da dolaylı yoldan mahremiyeti öğretme yöntemleri, ebeveynlere aktarılmaktadır.

Tuvalet Eğitimi

Çocuklara tuvalet alışkanlığı kazandırmak için yapılması gerekenler aktarılmaktadır. Kaç yaşında harekete geçmeliyim ? Geç kalmış olabilir miyim ? Bezi çıkarmak için hazır olduğunu nasıl anlarım ? Çocuğum klozetten korkuyor ne yapmalıyım ?

Uyku Eğitimi

Bebeklerde sağlıklı uyku düzeni ve rutin oluşturma bilgileri aktarılmaktadır. Hamileler ve bebeği 0-4 yaş arasında olan tüm anneler katılabilir.

2 Yaş Sendromu

Ben! Kendim! Tek Başıma! Bebeği 18. ayını geçmiş çoğu anne aynı dertten muzdarip. Eğitimimizde baş etme yolları aktarılmaktadır.

Sınav Kaygısı

Üniversite sınavı ve liselere geçiş sınavı gençlerin hayatında önemli dönüm noktalarından biridir. Kaygının belirli bir oranda tutulması motive ettiği gibi, fazla kaygı hataya sürükler. Bu anlamda kaygı ile baş etme yolları özgün anlatımımızla liselerde ve orta öğretim kurumlarında seminer olarak verilmektedir.

Doğru Meslek Seçimi

Gençlerin meslek seçimi konusunda kafası çok karışık. Ailenin istekleri, öğretmenlerin söyledikleri... Peki doğru olan ? Meslek nasıl seçilir ? Lise öğrencilerine seminer olarak verilmektedir.